Zatopená podlaha – Co s ní?

Povodeň, velká voda, ať tuto katastrofu nazveme jakkoliv, měla a stále má fatální následky se kterými se musíme vypořádat. Zatopeným domům, chatám, chalupám nezvratně poškodila také podlahové krytiny, které se musí vyměnit.

Abychom mohli podlahy obnovit musíme dodržovat postupy a pravidla bez kterých novou krytinu nepoložíme tak, aby nám mohla bezproblémově sloužit několik dalších let.

Základem je odstranění původních podlahových krytin, kdy není důležité, zda se jednalo o podlahu z PVC, dřeva, lamina, kobercovou či parkety. Voda krytiny nevratně poškodila a podlahu není  možné využívat ať už z hygienických, ale také technických důvodů. Vlhká podlahová krytina může časem začít plesnivět a tím ztrácet své přednosti a  přestane plnit svůj účel.

Čím začít? Známe rčení říká, od podlahy a v tomto případě od podkladu dané podlahy. Každý podklad reaguje na vodu jinak a jeho renovace má jiný postup.

Dřevěný podklad –   zde bohužel není jiná varianta, než vše dřevěné strhnout a následně  nechat řádně vyschnout.

Betonový podklad –  i tento podklad potřebuje vyschnout, pomocníkem pro určení vlhkosti nám bude vlhkoměr. Oproti dřevěnému podkladu má beton výhodu, že pro něj existuje speciální epoxidový nátěr pro vlhké podlahy.

Máme-li podklad vyschlí, můžeme začít s jeho obnovou. U betonového můžeme nerovnosti či praskliny vyrovnat samonivelační stěrkou. U dřevěného podkladu není jiná možnost, než pokládka nových prken, desek.  

Po připraveném a ošetřeném podkladu již můžeme pokládat novou krytinu – PVC, laminát, dřevěné podlahy, koberce, parkety. Na výběr máme nejen z mnoha materiálů, ale designů a barev.

Pokládat můžeme své pomoci a nebo pokud si myslíte, že to nezvládnete, není nic jednoduššího než kontaktovat naše podlaháře, kteří Vám rádi a ochotně podklad ošetří a následně položí podlahovou krytinu dle Vašeho přání a výběru.

K nové krytině se výborně hodí i nová výmalba, ktrerou můžete mít bez práce, stačí se spojit s našimi malíři, kteří malířské práce mohou provézt na klíč.